Můžete si nechat pokoj vymalovat jednolitě, jedním odstínem, nebo vsadit na oblíbené vzory malování pokojů. Nebojte se vymyslet něco netradičního, inspiraci najdete třeba na internetu. I my máme bohaté zkušenosti s realizací nestandardních výmaleb do různých geometrických tvarů s kombinací několika barev. Pokud se zkombinují decentně, výsledek je dech beroucí a hlavně originální. Toužíte i vy po originální výmalbě? Pak se ozvěte!

Jaké jsou časté vzory malování pokojů?

Spousta lidí chce pokoji barvou dodat veselost, náboj nebo originalitu. Velmi často si ale uvědomí, že vymalovat celý pokoj jednou barvou může působit docela obyčejně, v případě tmavších odstínů dokonce opticky zmenšit pokoj. Právě proto pak vymýšlí různé vzory a některé skutečně stojí za to. Z dobrých nápadů můžeme doporučit například:

  • nechat barevné dvě zdi naproti sobě nebo vedle sebe a dvě zbylé natřít na bílo,
  • zajímavě zkombinovat dvě či tři ladící barvy, dobře vypadají třeba pastelové odstíny,
  • vytvořit na zdích široké pruhy v různých odstínech vybrané barvy – například světle zelenou obohatit o jeden pruh tmavě zelené u podlahy, na vedlejší stěně o středně zelený pruh kousek výše atd.,
  • různé barvy do tvarů trojúhelníků.

Rádi vám poradíme!

Barvy i vzory je potřeba přizpůsobit vašemu interiéru

Pro barvy i vzory malování pokojů je samozřejmě potřeba vzít v úvahu konkrétní interiér. Možná se právě ve vašem domově nachází něco, co přímo vybízí k využití. Velmi hezky se pro vzory malování pokojů využívají třeba komíny či jiné členitosti. Barvy i vzory je navíc potřeba volit vzhledem k barvám a uspořádání nábytku. Byl by nesmysl vytvořit na zdi umělecké dílo, když pak tu stejnou zeď zastavíte nábytkem. V úvahu toho tedy musíte vzít docela dost, radíme výběr neuspěchat. Přece jenom na vymalované stěny se budete dívat několik následujících let.