Chcete jít s módou a nechat si domácnost vymalovat tak, aby ctila aktuální trendy v malování pokojů? My vám s tím s radostí pomůžeme! Pojďte se společně s námi podívat, co je momentálně v módě, a čemu byste se naopak měli raději vyhnout. Je pravda, že čistě bílými zdmi určitě nikdy nic nezkazíte, ale mnozí zákazníci touží po něčem nápaditějším. Nemusíte přitom sahat hned po rudě červené nebo oranžové, která podporuje chuť k jídlu. Pojďte na to zajímavěji, podle posledních trendů.

V kurzu jsou neutrální tóny

Minimalistická bílá vychází z módy, její místo nahrazují jiné neutrální tóny. Velmi často se používá zemitá hnědá, ve světlé i tmavší podobě. Ať už si vyberete krémovou, pískovcovou či tzv. spiced honey (kořeněná medová) nebo terakotovou, výsledek bude působit velmi uklidňujícím a příjemným dojmem. V takové místnosti se pak vyjímají zejména zelené rostliny, které jen podpoří přírodní nádech. Trendy v malování pokojů posouvají do popředí i další neutrální odstíny, jako je například šedá.

Jedna stěna v sytém odstínu

Jestli chcete do interiéru vnést trochu radosti, zapomeňte na neutrální odstíny a vyberte si nějakou konkrétní barvu. V současné době jsou populární například korálově oranžová, myslivecká zelená, zelenomodrá, tmavě šedomodrá či barva černého uhlí. Nemusíte se bránit žádnému svému oblíbenému odstínu, jen to s ním nepřežeňte. Syté barvy jsou vhodné na velké osvětlené zdi. Rozhodně se nedoporučuje vymalovat sytou barvou celou místnost, spíš jen jednu zeď a zbylé nechat bílé.

Trendy v malování pokojů dále mluví například o tzv. colorblockingu, tedy kombinování tří až čtyř barevných odstínů v místnosti, z nichž dvě barvy jsou dominující. Malují se také metalické stěny, využívá se černá barva, velký zájem je o pastelové tóny. Daleko důležitější než trendy v malování pokojů jsou však vaše osobní preference. Tak co byste si přáli?