Čeká vás malování dětského pokoje? Poradíme vám, co je právě IN, co budou vaši nejmenší určitě chtít na svých stěnách a čemu se raději obloukem vyhnout.

Udělejte svému dítěti ten nejkrásnější pokojík

Dětské pokoje mají jednu (ne)výhodu. A to takovou, že jejich úprava, rekonstrukce a změna vybavení se dělá častěji, než u ostatních částí bytu. Nejdříve dětský pokoj zařizujeme pro miminka, kde potřebujeme hlavně dětskou postýlku, komodu na oblečky a přebalovací pult. Toto vybavení za krátký čas měníme za klasické postýlky pro menší děti, skříně, regály a police pro uložení hraček. Nesmí zde chybět první stolek se židličkou. Děti školního věku vyžadují zase jiné vybavení. Opět se mění postel, na scénu přichází kvalitní psací stůl ideálně s ergonomickou židlí, dětské skříně se mění za studentské sestavy a herní zóna dostává také trochu jiný nádech. Dospívající děti už si většinou zařizují své pokoje sami a nám nezbývá, než jejich výstřelky akceptovat. Jaké barvy vybrat do dětského pokoje podle věku dítěte? Poradíme vám, jak z dětského pokojíčku vykouzlit další designovou místnost vašeho bytu a přitom plnit sny vašich ratolestí.

 

Malířství Procházka

Výrazné barvy do dětských pokojů pro nejmenší děti

Výrazné barvy jsou moderní, energické a děti jednoduše baví. Pozor však na jejich kombinaci. Pokud je použijete na stěnách, pak pouze na malých prostorech. Ostatní stěny doplňte méně intenzivnějšími barvami ve stejném odstínu, popřípadě kombinujte s jinými. Pokud bude pokoj vypadat chaoticky, malým dětem se zde bude špatně usínat a větší děti nebudou dostatečně koncentrované pro psaní úkolů.

Etno nebo jiné vzory pro děti mladšího školního věku

Zajímavé tvary a vzory jsou módní, přitom se hodí i do dětských pokojů. Stačí je šikovně kombinovat s bílou barvou, kdy docílíte neutrálního pokoje, který se snadno obmění, když vyměníte textilie na povlečení nebo koberce. Populární jsou pastelové barvy. Nebojte se na stěnách vykouzlit Etno vzory v těchto barvách.

I dětský pokoj může být elegantní

Do moderních interiérů a novostaveb se hodí tmavší odstíny v kombinaci s bílou barvou. Nábytek z masivu pak podtrhne design interiéru. Není to ale cesta pro interiéry s malými okny. Syté a tmavé barvy ubírají světlo v místnosti. Děti pak mohou být unavené a nesoustředěné.

Retro pokoj pro starší děti

Retro pokoje se hodí spíše pro dospívající děti. Využijte toho, že vaše děti už vědí, co chtějí a zapojte je do zařizování jejich pokoje. V retro zařízeném pokoji se nebojte kombinovat moderní nábytek se starými kousky, shánějte doplňky s nádechem nostalgie a nezapomeňte na DIY dekorace, které najdete v každém obchodním centru.

Objednejte si malíře pokojů

Máte představu, jak bude dětský pokoj vypadat, ale netroufáte se na složitou výmalbu? Pozvěte si na pomoc naše profi malíře. Specializujeme se na malování interiérů a za sebou máme mnoho realizovaných zakázek.

Než se pustíme do práce, přijedeme k vám domů, poslechneme si vaše představy, vybereme s vámi z odstínu barev ten nejvhodnější pro váš dětský pokoj a ve sjednaný čas přijedeme s týmem zkušených malířů. Pro malování používáme profi pomůcky, navíc vaše věci pečlivě zabalíme tak, aby nedošlo k jejich poškození nebo ušpinění. Po vymalování rozmístíme nábytek podle vašich potřeb, provedeme hrubý úklid a předáme vám hotový dětský pokoj, který bude připravený pro nastěhování.