Malování pokojů Brno

Zařizujete dětem pokojíček a mimo jiné přemýšlíte, jaké jsou vhodné barvy do dětského pokoje? Pak jste tady správně. Zařídit dětský pokojíček není jen tak a své o tom ví každý rodič, který se do tohoto úkolu pustil. Pravdou je, že dětský pokoj musí splňovat hned několik kritérií a navíc se zde kloubí vícero funkcí. Chcete poradit s výběrem barvy do dětského pokoje?

Barvy do dětského pokoje musí být veselé

Nikoho asi nepřekvapí, že barvy do dětského pokoje musí být především veselé, hravé a rozverné. Z tohoto důvodu se sem poměrně logicky nehodí třeba tmavě šedá, navzdory tomu, jak moderní a oblíbená barva to v poslední době je. Vyhýbat byste se měli i sytě červené. Je to sice krásná barva, ale do pokoje k dětem se moc nehodí.

Nic nezkazíte, když vsadíte na pastelové odstíny

Mezi lidmi se jim začalo přezdívat pastelky, protože svými jemnými odstíny skutečně připomínají barvy pastelek. Pro výmalbu pokoje jsou pastelové barvy určitě vhodné. S ohledem na to, zda jde o pokojíček holčičky nebo chlapce volte růžovou, žlutou nebo jemně broskvovou, nebo naopak zelenou či modrou.

Malířství Brno

Dejte si pozor na křiklavé odstíny

Ačkoli děti křiklavé a hodně výrazné barvy milují a není se co divit, pokud řešíte, jak vymalovat zdi u nich v pokoji, těm křiklavým se raději vyhněte. Pamatujte, že dětský pokoj je místem určeným nejen ke hraní, ale také k učení nebo odpočinku. A všichni víme, že barvy na nás mají nemalý vliv – křiklavé barvy například působí rušivě, což by mohlo dětem bránit v odpočinku.

Barvu můžete doplnit tapetou

Pokud máte pocit, že jen jedna barva nestačí a že by se vám na zdech v dětském pokoji líbil nějaký zajímavý prvek, vydejte se cestou tapet nebo samolepek. S jejich pomocí lze velmi snadno a hravě oživit jakoukoli stěnu. Pokud se rozhodnete zvolit tapetu, radíme vybrat si pro její umístění jen jednu dominantní stěnu v pokojíčku.