Malování pokojů Brno

Letošnímu roku vládne pohodlí, osobitost a také příroda. V kurzu jsou pokojové rostliny a veškeré přírodní materiály. Stejně jako v minulých letech je trendy udržitelnost a návrat k tradicím. Jak tedy vymalovat byt, aby byl trendy a šel s dobou? Prozradíme vám, jaké barvy letos vládnou.

 

Klid a pohoda na prvním místě

Jelikož je kladený důraz na pohodlí, mělo by se to projevovat také na barevnosti stěn. V kurzu jsou nyní teplé tóny a také syté odstíny. Minimalismus v podobě šedivé a béžové je pryč. Letos se do popředí dostala zelená a šedomodrá barva. Tmavě vymalované interiéry jsou tedy opět cool.

 

Barvou roku se stala modrozelená barva Vining Ivy. Sytá barva na pomezí modré a zelené vyhlíží elegantně a symbolizuje hluboké vody. Obyvatele bytu vede k zamyšlení a také jim navozuje pocit klidu a harmonie. A jak odborníci došli právě k této barvě? Vítězná barva pro rok 2023 je výsledkem opravdu rozsáhlých výzkumů. Ty zahrnují nejen interiérový design, ale také psychologii, sociologii a také historii. Odborníci se zaměřili na anorganickou přírodu a proto se inspirují mimo jiné vodou a oblohou.

Malíři Brno

Smaragdově zelená vás uklidní

Jistě jste již slyšeli, že modrá barva uklidňuje. Smaragdově zelená barva však dokáže podpořit vnitřní rovnováhu. Tmavé a tlumené tóny vedou k hlubokému zamyšlení, dokáží navodit pocit absolutního klidu a obrátit pozornost do nitra člověka. Vining Ivy je barva na hranici rafinované zelené a výrazné modré. Je nevšední, krásná i energická. Připomínat vám může například drahé kamení. Snad proto dodává prostoru eleganci a stoprocentně také vyjímečnost.

 

Bojíte se, že už nebude in?

Zalíbila se vám tato nevšední a okouzlující barva, ale bojíte se, že v příštích letech už nebude moderní a váš interiér bude působit poněkud nepatřičně? Nemusíte se obávat. Jde o moderní, ale také nadčasový odstín, který se může stát rafinovaným prvkem jakéhokoliv prostředí. Skvěle se k němu hodí zemité barvy. Modrozelené stěny můžete směle doplnit o hnědé nebo rezavé doplňky. Stejně tak k této unikátní barvě můžete přidat jemnou růžovou barvu, případně také broskvové tóny.

 

Pokud přemýšlíte, k jakému typu podlahy nebo nábytku se hodí, pak vězte, že je ideální ji kombinovat s tmavšími odstíny dřeva. Skvěle však ladí také s mramorem, kovem nebo sklem. A nic nezkazíte ani tradiční bílou barvou. Ať už v této barvě symbolizující čistotu máte nábytek nebo obklady v kuchyni.

 

Další barvy, které jsou letos v popředí

Pokud se vám z nějakého důvodu nelíbí modrozelená barva, která navozuje harmonii, můžete se poohlédnout po jiných barevných tónech, které jsou letos preferované. Co takhle karmínově červená? Barva Viva Magenta představuje rovnováhu mezi teplou a studenou. Je odvážná, pulzující, optimistická a plná elánu. Má povzbuzovat k sebevyjádření a také k experimentování.

 

Další trendy barvou letošního roku se stala jemně zlatá s nádechem zelené. Barva Wild Wonder je pozitivní a inspirovala se venkovním světem. Propojte pomocí této barvy svůj domov s venkovním prostředím a navoďte si nevšedním odstínem stěn pocit pohody. Stejně jako v případě barvy roku i tato barva by měla spojit člověka s přírodou. Navozuje klid a rovnováhu. Do místností ve vašem bytě tento barevný odstín vnese radost a také vitalitu.

 

Máte rádi optimistické barvy? Vsaďte na Redend Point 9081. Barvu, která vyjadřuje empatii, duchaplnost a také vřelost. Redend Point vnese do vašeho interiéru radostnou náladu díky podtónu růžové. Její základ je přitom zemitý. A právě zemité tóny doplňků tuto barvu skvěle doplní.

 

A pokud chcete zůstat přeci jen trochu víc při zemi, nechte vymalovat stěny bíle a v trendy odstínech k nim pořiďte jen doplňky. I tak vnesete do svého interiéru styl, harmonii a radost. Vždy myslete na to, že v první řadě záleží na vašich pocitech. Ne na tom, co je zrovna trendy. Pokud se tedy cítíte lépe v jiných barvách, klidně svůj byt vymalujte podle svého vkusu.