Bojujete ve svém bytě s úniky tepla? Je hned několik věcí, které je třeba udělat, aby teplo z bytu neunikalo. Jedním z nich je kvalitní termoizolační nátěr stěn. Termoizolační barvy mají speciální schopnosti, které brání úniku tepla. Barva totiž dokáže teplo pohltit do sebe a postupně ho uvolňovat zpátky do prostoru. Zdi jsou díky tomu na dotek teplé. Termoizolační nátěry mají však i další výhody. Dokáží totiž bojovat proti plísním a také umí snížit vlhkost zdiva. Skvělá volba pro ty, kteří bojují doma s vlhkostí.

 

Výhody termoizolačního nátěru:

  • Udržuje teplo v bytě.
  • V létě naopak nepropustí teplo dovnitř.
  • Zamezuje tvorbě plísní.
  • Snižuje vlhkost zdiva.
  • Umí eliminovat tepelné mosty.
  • Je barevně stálý.
  • Vhodný pro alergiky.
  • Můžete ho umývat.
  • Snižuje náklady na energie.
  • Vhodný do exteriéru i interiéru.

Malířství Brno

Skvělá volba pro alergiky a astmatiky

Máte doma alergika nebo člena domácnosti, který trpí na astma? Pak je důležité, aby žil v čistém prostředí. Termoizolační nátěr je vhodnou volbou. Nejen, že je odolný proti zničení, ale je také omyvatelný. Snadno z něj dostanete všechny nečistoty a váš dům tak můžete jednoduše udržovat v naprosté čistotě.

Hodí se také do exteriéru

Pokud uvažujete o tom, že nátěr s podobnými vlastnostmi by se vám hodil nejen do bytu, ale také ven, máme pro vás dobrou zprávu. Termoizolační nátěr totiž můžete klidně používat také do exteriéru. Pak plní také samočisticí funkci. S termoizolačním nátěrem na nové fasádě nemusíte mít obavy z lišejníků nebo mechů. Bát se nemusíte ani dalších nečistot. A ještě jedna dobrá zpráva. Termoizolační nátěr můžete ještě klidně přetřít krycím nátěrem v barevném provedení podle vašich preferencí.

 

Jak se termoizolační nátěr aplikuje

Určitě vás potěšíme. Aplikace speciálního nátěru totiž není nikterak náročná. A to ani časově. Termoizolační nátěr na zeď můžete aplikovat klasicky štětcem nebo také nástřikem. V podstatě jsou stejné možnosti jako u klasických malířských barev. Pokud se vám nelíbí, jak termoizolační nátěr vypadá, klidně si můžete vybrat ještě krycí barvu v jakémkoli odstínu. Nejen na fasádu, klidně i uvnitř bytu. Vlastnosti nátěru se po aplikaci svrchní barvy nezmění.

Čím se liší termoizolační nátěr od běžné barvy

Vzhledově je termoizolační nátěr v podstatě stejný jako běžná malířská barva. Rozdíl je pochopitelně ve složení. Termoizolační nátěr totiž obsahuje keramické kuličky. Právě ty zajišťují izolační funkci barvy. Tyto kuličky mají jen několik desítek nanometrů. Přitom však dokáží udělat opravdu velkou službu.

 

Pokud aplikujete termoizolační nátěr uvnitř, mikrosféry pohlcují teplo do nátěru. Následně naakumulované teplo vyzařuje zpět do místnosti. V případě, že nátěr použijete venku na fasádu, dojde k reflexi. Sluneční záření se od zdi odrazí zpátky do atmosféry a dům se nebude zahřívat.

 

Kde všude můžete termoizolační nátěr využít

Již jsme naznačili, že jde o malířskou barvu vhodnou do interiéru i exteriéru. Pojďme se však podívat na konkrétní místnosti, kde vám speciální nátěr může udělat dobrou službu. Díky tomu, že barva omezuje vznik plísní i širokého spektra bakterií, pomáhá zvyšovat sterilitu. Vhodný je z toho důvodu do všech prostor, kde pobývají alergici, astmatici nebo osoby, které mají sníženou obranyschopnost. Ideální je použít termoizolační nátěr v místnostech s vysokou vlhkostí. Koupelny, sklepy, spíže, sušárny, prádelny.

 

Ale samozřejmě lze použít klidně také do kuchyně nebo obývacího pokoje. Zvláště v případě, že máte doma problémy s vlhkostí. Lidé tyto barvy používají mimo jiné i na malovaní dětských pokojů. Chtějí tak předejít vzniku plísní, které jsou zejména pro malé děti opravdu škodlivé.