Malování pokojů Brno

Stejně jako je to u všech činností, tak také u malování bytů se setkáváme se spoustou mýtů. A bohužel jim stále ještě lidé věří. Předávají si je z generace na generaci a dělí se o ně s ostatními. Často se lidé mylně domnívají, kdy je nejlepší čas pro malování. A mýty se tradují také o odstranění plísně.

Malíři Brno

Nejlepší je malovat v létě

V létě je teplo a sucho. Nejlepší doba na malování bytu. Je tomu však opravdu tak? Také se domníváte, že díky tomu, že sluníčko pomůže vašim stěnám dříve uschnout? Věříte, že malovat v zimě je nesmysl? Bohužel jste na omylu. V létě může častěji pršet. A malování v zimě rozhodně neznamená, že vám stěny nebudou schnout a stěny začnou plesnivět. Naopak v zimě doma topíme. Vzduch je tak teplý a navíc suchý. Barvy na stěnách a stropech tak budou v zimním období schnout mnohem lépe. Moderní barvy navíc nemají ani příliš výrazný zápach. Takže se nemusíte bát toho, že budete po celý den muset větrat a topit pánu Bohu do oken.

 

Základní nátěr není třeba

Slyšeli jste, že pokud nanášíte více vrstev barvy, není potřeba základní nátěr? Není to tak docela pravda. Základní nátěr má za úkol pomoci barvě lépe držet na stěně. Pokud tedy základní nátěr neuděláte, může být celkový vzhled po vymalování necelistvý. Základní nátěr byste tak měli používat i v případě, že budete nanášet více vrstev konečné barvy.

 

Bílá barva je nudná

Co člověk, to názor. A někomu opravdu bílá barva může připadat nudná. Spousta lidí si myslí, že místnost vymalovaná bílou barvou je sterilní a nezajímavá. Ano, může to být pravda. Ale i obyčejná bílá barva může prostor rozzářit. A pokud nechcete použít přímo bílou, podívejte se po pískové nebo krémové. Těmito barvami určitě vytvoříte útulné prostředí. Nezapomínejte však, že bílá je neutrální a ve spojení s barevným nábytkem nebo doplňky může působit opravdu zajímavě.

 

Prodáváš? Nemaluj!

Přemýšlíte nad prodejem nemovitosti a zvažujete, jestli máte ještě před prodejem prostor vymalovat? Spousta lidí si myslí, že je to zbytečná práce a peníze na víc. Opak je však pravdou. Pokud prostor před prodejem nově vymalujete, získá nový nádech. Nejen na fotografiích a videích pak bude prostor mnohem atraktivnější. Díky takové maličkosti jako je malování může dokonce narůst vaše nemovitost na hodnotě. A to se vyplatí!

 

Tapety už nejsou v módě

Možná jste se setkali s názorem, že tapety nejsou dobrý nápad. Jsou out. Naopak. Opět se dostávají do módy a mají spoustu výhod. Vydrží totiž obvykle déle než barva a také na slunci neblednou. Samozřejmě, že dávno neplatí, že tapety musí být na všech stěnách. Naopak, tapeta se často  dává jen na jednu hlavní stěnu. Oblíbené jsou fototapety s přírodními motivy nebo motivy města.

 

Je ovšem fakt, že nalepit správně tapetu není úplně jednoduché. Velmi důležité je správně si připravit podklad. Plochy musí být nejen čisté, ale hlavně rovné a bez děr. Tapetovat také nelze v každé teplotě. Ideální je teplota vzduchu okolo 19 stupňů. Pokud si s tapetováním nevěříte, raději se obraťte na odborníky, kteří mají s lepením tapet zkušenosti.

 

Na plísně stačí biocid

Pokud máte plíseň v bytě, zřejmě stále řešíte, jak se ji zbavit. Není to jen věc estetiky, ale hlavně zdraví. Plísně totiž vyvolávají alergie a astma. Navíc mohou dráždit oči nebo pokožku. Ano, můžete použít přípravek jako je například Savo. Bohužel to však není vhodné řešení pro všechny plísně a už vůbec ne konečné řešení. Spíše jen dočasné. Problém na nějaký čas odstraníte. Po nějaké době se však objeví znovu. Ideální je nejprve změřit vlhkost v místnosti a zjistit příčinu vzniku plísní. Poté se s odborníky poradit ohledně nejvhodnějšího řešení. Až po vyřešení problému je možné zeď renovovat a penetrovat.

Na úklid si vyčleňte celý den

Vy budete malovat? To se nauklízíš! Také už jste to slyšeli? Určitě to však není pravidlem. V případě, že se na malování dobře připravíte úklid nebude náročný. Vždy je dobré z pokoje odstěhovat veškerý nábytek a ten co nelze přesunout doprostřed a zakrýt. Nezapomeňte také ochránit světla, topení, okna a zásuvky. Na podlahu dejte silnější igelit. A poté klidně ještě použijte kartony. Případně lze využít staré lůžkoviny. Mezi každou fází malování jen povrchově ukliďte, ať nepořádek neroznášíte mimo pokoj. V závěru tak nebudete mít rozhodně tolik práce. A určitě vám závěrečný úklid po malování nebude trvat celý den.

 

Malíř nadělá a neuklidí si

Je možné, že dříve tak někteří malíři fungovali. Pozvali jste si doma profesionála v oboru a o jen vymaloval. Přípravu jste museli udělat sami a uklidit také. Pokud si na malování zvete odborníka, je dobré se ho zeptat předem, zda je v ceně zahrnuta také příprava místnosti a případně také úklid. Většina malířů již dnes nabízí komplexní služby. Někdy si za ně však musíte připlatit. Vše je tak dobré si zjistit dopředu, abyste v závěru nebyli překvapeni.