Malování pokojů Brno

Jaký vliv může mít kombinace barev vašich stěn na vaši náladu, pocity nebo celkovou koncentraci? Víte, že ve vaší ložnici je něco, co pro vás je rušivý element? Jestliže zvažujete novou výmalbu jarní kombinace barev, pak se neřiďte pouze svým srdcem, ale také vhodně zvolenými barvami do daných místností. Od toho se odvíjí teplota barev, aby nebyla moc tmavá nebo příliš světlá. Každá místnost si vyžaduje svou funkci, ať už se jedná o ložnici, dětský pokoj, kuchyň či chodbu.

 

Barevné kombinace

Velmi často uvažujeme, jakou barvou si vymalovat stěny obývacího pokoje, ložnice nebo dětského pokoje. Především záleží na tom, co se vám líbí, ale berte v potaz i velikost a osvětlení pokoje. Ve většině domácností se pokoje vymalovávají jedním barevným odstínem, protože mnoho z nás neumí sladit barevnou kombinaci tak, aby to vypadalo skvěle a útulně. Při výběru barevného odstínu je také zapotřebí myslet na to, jaký nábytek v dané místnosti máte.

Malířství Brno

Optické zvětšení nebo zmenšení

Jestliže je místnost většího rozměru a vy nepotřebujete výmalbou opticky zvětšit prostor, pak jste opravdu šťastlivec. Mnoha domácností řeší totiž opačný problém. Jsou vaše prostory větších rozměrů, pak pro tyto větší prostory jsou vhodné tmavé barevné odstíny. Mohou vás pokoj zúžit nebo opticky zmenšit a zútulnit. Pokud byste chtěli opticky snížit strop, použijte tmavou barvu jen na strop a na boční stěny požijte světlé odstíny. Tak docílíte optického snížení stropu.

 

Naopak pro optické zvětšení malého prostoru, je zde použití barev opačné techniky, a to tak, že budeme volit světlejší odstíny barevných tónů, které pokoje rozjasní a opticky zvětší. To však neznamená že všechny stěny musí být bíle, mimo to jdou tyto odstíny skvěle kombinovat se se světle modrou a meruňkovou. K optickému zvětšení můžete také do barevných kombinací zakomponovat například vodorovné pruhy.

 

Kolik barev kombinovat?

Nikdy nekombinujte více než tři barvy na jednu místnost! Pokoje, které budete malovat by měly být vám příjemné nejen co se vzhledu týče. Kombinace barevných odstínů by měli k sobě ladit, v případě že bychom zkombinovali barvy, které se nám nelíbí nebo k sobě neladí, mohli by na nás působit špatným dojmem. Při výběru myslete vždy na to, že je důležité vybrat jednu výraznější barvu a k té kombinovat neutrálnější barvy.

 

Barevné tóny a jejich vliv na naši mysl?

Zelená – Výmalba zelené barvy vede naši mysl k uklidnění a relaxaci.

Modrá – S modrou výmalbou představíte ukázněnost.

Žlutá – Žlutou výmalbou dáváte najevo, že jste komunikativní a otevření.

Červená – Červená barva má emocionální účinky na naši mysl.

Bílá – Bílá je základem výmalby a je neutrální barvou.

Šedá – Je spojena s nenápadností a odezníváním.

Černá – Černá je další neutrální barvou, avšak doporučujeme vám, černou zcela vynechat je totiž symbolem smrti nebo smutku a zármutku.

Růžová – Skvělou jarní barvičkou je růžová, která je spojená s city a smyslností.

Oranžová – Vede k aktivitě, energii a komunikativnosti.

Fialová – Je odstínem nostalgie, lítostí a žalem.

Hnědá – Hnědá je barvou země, půdy a je spojována především se stabilitou a spolehlivostí.

 

Aby váš domov vypadal co nejlépe a jeho místnosti plnili funkce, které mají. Řídit se také můžete pomocí trendů anebo podle barevného spektra. Pokud si stále nejste jistí nebo si netroufáte sami na kombinovat barevné odstíny, můžete se v tomto případě obrátit na profesionální firmy, které nabízí konzultaci v tomto oboru.