Obývací pokoj je zpravidla centrem veškerého dění. Právě zde totiž mnoho z nás tráví nejvíce svého času, nejčastěji obklopeni rodinou. Díváme se zde na televizi, zveme sem přátele, pořádáme oslavy. Obývák by měl reprezentovat, působit pěkně na pohled, vyvolávat v druhých pocit harmonie. Jakou barvou ho vymalovat, aby tohle všechno dokázal?

Obývací pokoj v barvách elegance

Těmi myslíme bílou, černou a šedou, kterou můžete v tomto pokoji doplnit o odstíny zlaté nebo stříbrné. Vymalujete-li si to v obývacím pokoji na bílo, můžete si vyhrát s doplňky, které mohou mít klidně sytější odstíny.

Kdo se vydá cestou černé výmalby, měl by se mít na pozoru, aby to u něho v obýváku nepůsobilo jako v temné kobce. Je ale pravdou, že černá v kombinaci se zlatou vypadá nádherně a působí luxusním dojmem. Chybnou volbou pro výmalbu obýváku nebude ani šedá, i ta vypadá velmi vkusně a sluší jí mnoho dalších barev.

Malířství Brno

Nebojte se živých barev

Pokud zrovna netíhnete k nadčasovosti a nenucené eleganci, dáte určitě mnohem raději přednost nějaké živější barvě. I ty mohou v obývacím pokoji najít své uplatnění, jen to chce s nimi pracovat rozumně. Ne každá živá barva je totiž právě pro vymalování obýváku ideální.

Bát se nemusíte třeba zelené, která je známá tím, že dokáže uklidnit. Vhodnou barvou je také žlutá, ze které doslova číší energie. Zvolit můžete také oranžovou, to je barva, ke které se pojí pocity radosti a dobré nálady. Pozor si naopak dejte na červenou, to je barva vášně a smyslnosti. Navíc ale podporuje chuť k jídlu a je tedy mnohem více vhodná do kuchyně nebo do jídelny.

A co zemité odstíny?

V obývacím pokoji se stejně tak dobře mohou zabydlet i zemité odstíny, kam řadíme například okrovou a všechny odstíny hnědé. Patří sem i zelená ve svých tlumenějších tónech. Klidně výraznější barvou vymalujte jen jednu hlavní stěnu a na zbytek zvolte něco střídmějšího.