Malování pokojů Brno

Nová výmalba kanceláře vám pomůže cítit se při práci lépe, nemluvě o tom, že vhodně zvolená barva může povzbudit vaše pracovní nasazení. Pracovní úkoly vám pak půjdou doslova jako od ruky. Jaké barvy jsou do kanceláře vhodné?

Barvy dokážou s prostorem divy

Věděli jste, že pokud umíte s barvami v místnosti dobře pracovat, dokážou s prostorem hotové divy? Světlejší tóny například pomohou místnost opticky zvětšit, což se hodí v případě, že vaše kancelář nemá místa na rozdávání. V malých kancelářích se naopak vyvarujte teplejším a výrazným odstínům, které mají tendenci prostor ještě více zmenšovat.

Malířství Brno

Výmalba kanceláře není jen o vašem vkusu

Nová výmalba kanceláře by neměla podléhat jen vašemu vkusu. Je samozřejmě důležité, abyste se zde cítili dobře, uvolněně a příjemně. Myslet byste ale měli na prostor jako takový, na jeho dispozice i na další zdánlivé maličkosti – jako například na to, jestli máte v kanceláři klimatizaci nebo ne. A proč? Pokud se chcete během práce alespoň pocitově ochladit, vybírejte světlé a klidně až mrazivé odstíny. Číslo na teploměru tím sice nezměníte, ale pocitově se budete cítit alespoň trochu příjemněji.

Musíte se při práci soustředit?

Pokud přemýšlíte, jak vymalovat kancelář a jakou barvu zvolit, radíme ohlížet se mimo jiné i na úlohu vaší kanceláře. Musíte se během pracovních úkolů soustředit? Vyžaduje se od vás hluboká koncentrace? Nebo je naopak žádoucí, abyste si během práce udrželi otevřenou mysl a dali volno fantazii? I to jsou faktory, které by měly ovlivnit výběr barev.

Jaké barvy jsou vhodné?

Nyní se již dostáváme k seznamu vhodných barev do kanceláře. Mezi vhodné odstíny, kterých se na svém pracovním místě bát nemusíte, patří například žlutá, zelená, modrá, oranžová nebo hnědá. Chybu neuděláte ani tehdy, vymalujete-li svou kancelář v odstínech bílé nebo jemně šedé.