Malování pokojů Brno

Život v podkroví zní tak romanticky! Zkosené stěny, útulný prostor, často také nádherný výhled. Mnoho lidí bydlení v podkroví velmi láká a není se čemu divit. Pokud i vy žijete v podkrovním bytě nebo se do něho stěhujete, pak jistě řešíte otázku, jak vymalovat podkrovní byt, aby neztratil na své atraktivitě a zároveň nepřišel o drahocenné centimetry.

jak vymalovat podkrovní byt

Bydlení v podkroví je romantika, ale pozor!

Když se řekne podkroví, většina lidí si představí romantický a zároveň atypický prostor. Je pravda, že podkrovní byty mají své kouzlo, nicméně i život v podkroví má svá specifika a pravidla.

Kromě nesporných výhod života v podkroví, mezi které patří nejen již zmíněné atypické prostory, krásný výhled nebo prosvětlení bytu či více přirozeného světla, je nutno počítat také s nevýhodami podkrovních bytů. Jednou z nich je třeba přehřívání prostoru v letních měsících nebo nutnost pečlivě volit barvy, kterými si to doma v podkroví vymalujete.

Jak vymalovat podkrovní byt?

Pokud žijete v podkroví, mějte na paměti, že zde platí jiná pravidla nežli u běžných interiérů. V podkroví je typické, že stěny zde nejsou stejně dlouhé. Naproti sobě zde stojí dvě kratší a dvě delší strany. To má vliv na výmalbu podkrovního bytu, kterou je potřeba dobře promyslet.

Na šikminu volte světlejší barvy. Odráží se od nich světlo. Pokud byste naopak šikmé stěny vymalovali nějakou tmavší nebo sytější barvou, působilo by na vás podkroví stísněným dojmem, zároveň byste opticky přišli o několik centimetrů- Interiér by působil nepříjemně tmavě.

Zbylé stěny mohou být vymalované tmavší a sytější barvou. Vyberte si ideálně dvě protilehlé strany, nebo klidně jen jednu a zbytek nechte sladit do světlejšího odstínu. Podkroví pak bude vypadat vzdušně a prostorně.

Podkroví nemusí být jen bílé. I jiné barvy mají šanci!

Možná jste teď podlehli dojmu, že si to u vás doma v podkroví musíte nutně vymalovat na bílo. Není tomu tak. Držte se pravidla, že na šikmé stěny patří světlá barva, která ale rozhodně nemusí být jen bílá – i jiné odstíny tady mají šanci, stačí si mezi nimi vybrat.

Co třeba jemné odstíny oranžové nebo třeba žluté? Pamatujte, že barvy na nás působí, ovlivňují naše vnímání i celkový dojem, jak se doma cítíme. Pokud řešíte,  jak vymalovat podkrovní byt a nejste si jistí volbou vhodné barvy, poradí vám profesionální malíři, kteří díky svým zkušenostem vědí, po jaké barvě sáhnout.