Malování pokojů Brno

Zařizování dětského pokoje může být častokrát daleko obtížnější, než se na první pohled zdá. Především, pokud se jedná o výběr barvy, kterou již tak jednoduše, jako například nevhodně vybraný kus nábytku či plyšáka, nezměníte, ale bude vaše nejmenší provázet několika lety jejich života.

V tomto článku bychom vám tedy rádi přiblížili, jak k výběru barvy přistupovat, na jaká kritéria nahlížet. A pokud se našimi radami budete řídit, věříme, že se nestane, že byste s výběrem barevného odstínu šlápli vedle.

Malíři Brno

KOJENCI A BATOLATA

Pro děti v této věkové kategorii jsou nejvíce doporučované jemné pastelové barvičky, které navozují veselou atmosféru a podvědomě malé dušičky uklidňují. Nevhodnými barvami jsou naopak červená a ostře žlutá, zatímco jedna se podílí na nespavosti, druhá v našich malých pokladech probouzí pláč. Celkově to s barvami příliš nepřehánějte, zbytečně je ani nekombinujte, ostře by to poté kontrastovalo se všudy přítomnými pestrobarevnými hračkami.

PŘEDŠKOLÁCI

Na výběru barvy v předškolním věku se už může podílet i vaše ratolest, přispějete tím k rozvoji její osobnosti, což je v tomto věku velmi důležité. Případně zkuste omrknout obrázky, které nakreslila, barva, která se zde vyskytuje nejčastěji, je s velkou pravděpodobností její nejoblíbenější, a tak bude ve svém malém pokojovém království nad míru spokojená. Už dávno neplatí, že dívky by měly zákonitě mít růžovou, chlapci modrou, ne, pokud bychom měli vypíchnout nejoblíbenější barvu v posledních letech, tak je to stoprocentně šedivá. Jedná se o příjemnou, uklidňující, a hlavně neutrální barvu, která se skvěle vyjímá v kterékoliv místnosti, ne pouze v dětském pokojíčku.

ŠKOLÁCI

Zde platí to stejné jako u předškoláků, zkrátka se svých dětí narovinu zeptejte, jaká barva by se jim nejvíce líbila a pokud neví, anebo se společně nemůžete shodnout, sáhněte po klasice, kterou je bílá barva. Tou nikoho neurazíte a dá se krásně kombinovat doslova se všemi možnými doplňky.

TEENAGEŘI

Pro teenagery je jejich pokoj téměř svatyní, proto jim dovolte, jakou jenom barvu chtějí, ať už je to černá, žlutá, anebo klidně duhová.

V dětských pokojích se představivosti meze opravdu nekladou, hlavní je, ať se tam cítí bezpečně a příjemně její „nájemce“, na zbytku už tolik nesejde. Chcete-li poradit s výběrem odstínu, neváhejte se na nás obrátit, samozřejmě pro vás rádi obstaráme cokoliv, co se výmalby týče.