Malování pokojů Brno

Chcete, aby byl vás domov opravdu hezký na pohled? V tom případě byste neměli zapomenout na kvalitní výmalbu – a to nejen stěn, ale i stropu. Bohužel, učený z nebe nespadl. Každý se musí naučit, jak danou práci vykonávat. A protože vám chceme malování usnadnit, rádi jej za vás provedeme. V opačném případě pro vás máme tipy na to, jak se na malování můžete připravit.

Malířství Procházka

V jakých barvách bude váš domov?

Ještě před tím, než se pustíte do samotného malování, musíte si promyslet, v jakých barvách váš interiér vůbec bude? Využít k tomu můžete různé aplikace, které vám umožní namodelovat si, jaká barva se u vás bude vyjímat. Víte o tom, že dokonce i obyčejná bílá barva má hned několik odstínů? Stejně jako stupňů lesku. Nic nepodceňte a dobře si promyslete, jaká barva je tou pravou pro vás. Vzorníky můžete sehnat i v různých prodejnách pro kutily či na internetu. Klidně si můžete koupit i vzorek některé z barev a zjistit, jak bude u vás vypadat. Pokud si nebudete vědět rady, ozvěte se nám, rádi vám poradíme.

Nakupte vše nezbytné

Každému malování předchází nákup potřebného vybavení. V případě, že využijete malířských služeb, vám tato starost odpadá. Jestliže se ale pouštíte do svépomocí, budete potřebovat: dostatečné množství barvy, válečky, štětku, štětce, válečky, případně stříkací pistoli. Pokud nechcete zoufale běhat po obchodě a hledat vše potřebné, můžete si koupit malovací set, jenž obsahuje vše potřebné. A to tedy váleček, otírací mřížku, vaničku na barvu a štětce. Velikost malířského náčiní volte dle velikosti prostoru. Na detaily oceníte malý štětec. Chybět by vám neměly ani zakrývací folie, jimiž ochráníte nábytek. Připevnit je můžete lepicími či krepovými páskami.

Příprava podkladu nadevše

Před samotnou výmalbou zjistěte, v jakém stavu je podklad – stěny a strop. Ten by měl být suchý, bez prachu a uvolněných částí. Omítka by rozhodně opadávat neměla. Stejně tak by stěny neměly být mastné. Pokud se vám nechce rovnou škrabat starý nátěr, vezměte váleček, namočte jej do vody a párkrát s ním přejeďte po stěně. Pokud se bude starý nátěr olupovat, je třeba se jej zbavit. Případné praskliny je třeba zacelit. Před samotným nátěrem je třeba nanést penetraci.

Jak vidíte, příprava stěn na malování sice vyžaduje nějakou péči, výsledek však bude stát za to.