Ačkoliv by se mohlo zdát, že se specializujeme na malování pokojů, ve skutečnosti toho natíráme mnohem více než jenom zdi. Proměníme interiér i exteriér vašeho domova, nábytku či trubkám vrátíme zašlý lesk. Rádi pracujeme se dřevem, ale třeba i s kovy. Překážkou pro nás nejsou ani nátěry ocelových konstrukcí. Víme, jaké barvy použít, a jak je nanést, aby dlouho vydržely.

Základem je opět důkladná příprava

U malování platí, že kvalita výsledku ve velkém závisí na kvalitě přípravy. Je potřeba zhodnotit, zda bude nutné seškrábat starou vrstvu omítky, někdy se také musí nanést penetrační nátěr, aby nová barva dobře držela. Pro nátěry ocelových konstrukcí platí podobná pravidla, tedy nejdříve je třeba prozkoumat a upravit stávající povrch. Jestliže je současná barva již rozpraskaná, odloupaná, poškozená či je na ní vidět koroze, musí se odstranit. Skvěle k tomu poslouží příčné brusky či vrtačky s drátěným kotoučem. Vás však nic takového nemusí zajímat, protože my si veškeré nářadí a potřeby přivezeme s sebou. Někdy je třeba také provést nástřik odrezovačem a povrch odmastit, aby na něm nový nátěr držel.

Vybereme správný nátěr spolu s vámi

Ať už potřebujete natřít zábradlí, konstrukci venkovního stolu a židlí nebo cokoliv jiného, společně vybereme vhodný nátěr, který bude odpovídat barvou i dalšími vlastnostmi. Samotné nátěry ocelových konstrukcí jsou poměrně rychlé a nenáročné, tento materiál se natírá lépe než třeba dřevo, po předchozí přípravě představuje spíš třešničku na dortu. Komplikací může být počasí. Je-li příliš vlhko, na spodních částech se tvoří kapky či povlak rosy a výsledek je nekvalitní. Naopak ve velkém horku za pálivého slunce barva tuhne přímo pod štětcem, takže jsou pak na konstrukci hodně vidět tahy štětce. Začátečníci se pak často diví, proč je výsledek takový, jaký je. Odborníky na nátěry ocelových konstrukcí však počasí nerozhodí, poradíme si se vším.