Čistě bílé stěny vás už nudí? Je pravda, že moderní doba přeje odvážnějším kombinacím. Nemusíte sahat zrovna po výrazných barvách, i jemné pastelové odstíny mají své kouzlo. A nejdůležitější je nakonec stejně to, jak se daný nápad líbí vám a jakým způsobem by zapadl právě do vašeho interiéru. Pojďte se spolu s námi podívat, co velí pro moderní malování pokojů inspirace posbíraná různě po internetu i od našich zákazníků.

Typická je kombinace více barev

Ne, nepředstavujte si šílené spojení růžové a fialové, které by působilo jako sladký bonbon. Na mysli máme střídmější kombinace, a to klidně s bílou. Docela běžné je, že si zákazníci nechávají namalovat dvě stěny nějakou vybranou barvou a zbylé dvě nechají bílé. Jestli půjde o stěny proti sobě, nebo vedle sebe, je pouze na vás. Moderní malování pokojů inspirace zmiňuje také v souvislosti s proužky. Co byste řekli na tři šedé stěny a čtvrtou pruhovanou? Na té pruhované se střídají šedá, zelená, růžová a žlutá, všechny v pastelovém odstínu. Výsledek vypadá nádherně a není přeplácaný. Geometrické obrazce jsou obecně hodně v kurzu, ale je u nich obzvlášť důležité, aby byly přesné. Linie musí být rovné, úhly pravé. Pro laika by to byl těžký úkol, pro zkušeného malíře hračka. Na geometrické tvary existují například speciální šablony.

Barvy mohou být neutrální i výrazné

Co se týče odstínů, momentálně je velká poptávka po přírodních, jako jsou béžová, hnědá apod. Jsou střídmé a nahrazují bílou, nicméně vhodné jsou spíš do obývacího pokoje či ložnice. Pokud se chystáte malovat dětský pokoj, chce to výraznější barvu. Bytoví designéři doporučují pro moderní malování pokojů inspirace v přírodě, letos jsou trendy třeba tmavě modrá nebo zelená. Je však pravda, že tmavé odstíny místnost zmenšují. Proto se aplikují obvykle jen na jednu či dvě zdi, a především do větších místností, kde si to můžete dovolit.

Pokud budete chtít vymalovat od nás, nebudeme se bránit vašim konkrétním návrhům. Jestliže s žádným nepřijdete, rádi vám poradíme a společně vymyslíme vhodnou variantu.