Vždy jsme rádi, když můžeme zákazníkům pomoci zhmotnit jejich vizi. Mnohdy přijdou s konkrétním nápadem nejen na barvu, ale také na vzor či jiné atypické vymalování pokoje. Společně si tedy vyjasníme, jak má výsledek vypadat, a pustíme se do práce. Pod našima rukama vznikla už spousta uměleckých děl a častokrát pocházela z hlavy zákazníků. Máte i vy na mysli nějaký takový konkrétní design, nebo vás spíš láká malování pokojů inspirace?

Na malování pokojů inspirace najdete spoustu

Stačí prolistovat pár časopisů o bydlení, případně zapátrat na internetu. I my vám můžeme prozradit pár inspirativních nápadů:

Zvolte si jednu barvu, ale nepoužijte ji na všechny zdi. Vyberte si dvě zdi, proti sobě, nebo naopak vedle sebe, které budou barevné, zbytek bílý.

Nechte se unést pruhy. Dobře vypadají široké pruhy, a to jak vodorovné, tak svislé. Ty svislé místnost opticky zvýší, vodorovné zase rozšíří, takže jsou skvělé do malých pokojů.

Kombinujte barvu s tapetou. I my nabízíme službu tapetování, a pokud se podaří sladit barvu tapety s odstínem zdi, výsledek je parádní.

Barevná může být jen jedna stěna. Toužíte po barvě, ale bojíte se, že výrazný odstín by opticky zmenšil místnost? Nechte namalovat pouze jedinou stěnu.

Pokud jsme vám neposkytli na malování pokojů inspirace dost, hledejte ještě dál na internetu. Nesmíte však zapomenout na to, že se daný typ výmalby také musí hodit k vám domů.

Zkuste zvážit, jak bude daná varianta vypadat u vás

Líbí se vám nápad, kdy je celá stěna oranžová, a komín, který vede uprostřed, bílý? Bydlíte-li v paneláku, tohle prostě nevytvoříte, protože komín nemáte. Než se tedy zhlédnete v nějakém inspirativním obrázku, zkuste se zamyslet, jestli se hodí k vám domů. Popřemýšlejte i o rozmístění nábytku v místnosti, vašich oblíbených barvách a barvách nábytku. Pro malování pokojů inspirace hraje důležitou roli, ale nepodlehněte jí zcela.