Přemýšlíte, zda si vymalovat byt svépomocí, nebo tento úkol svěřit raději odborníkům? Jedním z kritérií pravděpodobně bude i cena. Můžeme vám prozradit, že typický byt se dá vymalovat za cenu do deseti tisíc korun, částka je ale vysoce individuální a odvíjí se od mnoha kritérií. Doporučujeme prohlédnout si za malování pokojů ceník, ani v něm uvedená částka však nemusí být konečná. Můžete se totiž snadno přepočítat, navíc je možné, že dostanete cenu individuální. S každým zákazníkem nejdříve zhodnotíme stav a probereme jeho představy, poté sdělíme částku, kterou od něj budeme požadovat.

Malování pokojů ceník účtuje po metrech čtverečních

Někteří řemeslníci si říkají o fixní hodinovou částku, což však vůči zákazníkům není úplně spravedlivé. Pochopitelné je to u činností, které se těžko měří – například u zedníků, kteří staví zeď. Když si však řemeslník řekne o hodinovou částku, jak si ověříte, zda celou hodinu doopravdy pracoval, nebo část využil na svačinu či na nicnedělání? U nás se ničeho takového bát nemusíte, platíte za m2. Orientační cenu za výmalbu si tedy můžete spočítat i sami. Stačí si změřit místnosti a spočítat si jejich plochu. Přesto je možné, že konečná částka bude jiná.

Pravděpodobně nebudete platit pouze za výmalbu

Samotné malování zdí je jedna věc, ale malování pokojů ceník obsahuje i další položky. Možná od nás budete chtít také zakrýt fólií veškerý nábytek, topení a další věci, jež v pokoji zůstává. Dost možná bude také třeba seškrábat původní omítku. Je-li už ve špatném stavu, bylo by nerozumné na ni dávat další vrstvu. Nová vrstva by se brzy začala odlupovat a vy byste jen vyhodili peníze oknem. Rozumnější je připlatit si za seškrábání staré omítky. Pokud tedy chcete vědět konečnou cenu opravdu přesně, neváhejte nás kontaktovat. My s vámi probereme vaše představy a částku vám rádi sdělíme.