Doma většinou malujete tehdy, když už jsou stěny špinavé a oprýskané, když zrovna provádíte rekonstrukci nebo když máte potřebu designově změnit svůj domov. Pro kanceláře a pracovní prostory však platí trochu jiná pravidla. Pokud jste o tom doposud nevěděli, věřte, že četnost malování kanceláře navrhuje vládní nařízení. Kontrola ze strany úřadů, která by se dotazovala, kdy naposledy jste malovali, asi není příliš pravděpodobná, avšak měli byste vědět, že něco takového existuje.

Kdy byste si měli zavolat odborníky na malování kanceláře?

Jednoduše řečeno: Je-li v kanceláři méně než 5 zaměstnanců, je potřeba malovat minimálně jednou za 10 let. Pokud je tam 6 a více zaměstnanců, doba je kratší, malování kanceláře se vyžaduje jednou za 8 let. Tato pravidla stanovuje nařízení vlády č. 361/2007, které pojednává o podmínkách ochrany zdraví při práci. Nařízení také rozlišuje, zda se jedná o pracoviště s technologickým zdrojem prachu a chemických látek, nebo ne. Jestliže jsou tam tyto překážky jako sekundární produkt, musí se malovat ještě o dva roky dříve, tedy za 8 nebo 6 let podle počtu zaměstnanců, kteří se v kanceláři vyskytují. U speciálních pracovišť se znečištěním, jež je nedílnou součástí technologického procesu, se musí malovat minimálně jednou za 2 roky. Pro běžnou kancelář tedy platí 8letá či 10letá lhůta, což je dost dlouhá doba. Většinou se dříve zdi ušpiní nebo přijde na řadu rekonstrukce.

I kanceláře se v posledních letech vybarvují

S malováním kanceláří máme bohaté zkušenosti a můžeme potvrdit, že ne všude touží po čistě bílé výmalbě. V některých firmách sahají po odvážnějších barvách, interiér ladí do firemních barev. Ať už je vaše přání jakékoliv, rádi vám ho splníme. Malování kanceláří provádíme kvalitně a rychle, abyste nemuseli zastavit provoz firmy a nepřišli o zisk.