Ať si říká, kdo chce, co chce, malování interiéru se dá zvládnout i v zimě. Spousta lidí vždy čeká do léta, než bude hezké počasí. Vy na to však můžete jít jinak. Domluvte si malování přes zimu, kdy je zájem o tuto službu nižší, takže nebudete muset dlouho čekat. Nevýhody žádné nejsou, barva uschne v zimě stejně jako v létě, ba naopak se možná dočkáte i některých výhod. My vám pokoje v zimě klidně vymalujeme.

Nečekejte do léta, vymalujte v zimě

Došli jste k závěru, že je potřeba u vás vymalovat, a už si plánujete, jak to v létě celé provedete? Neplánujte tak moc do budoucna, malovat se dá v úplně každé části roku, a dokonce se zdá, že v zimě je to výhodnější. Dnes už máme k dispozici řadu moderních technologií pro malování interiéru. Barvy nezapáchají, nejsou zdraví škodlivé a schnutí při nízkých teplotách jim nevadí. Podle mýtů barvy zaschlé při nízkých teplotách časem začnou plesnivět, což je ale holá lež.

V suchém vzduchu schnou barvy velmi dobře

Vytápěný pokoj je opravdu možné vymalovat i v zimě. Suchý vzduch dělá barvám dobře, stěny jsou navíc nahřáté od topení, a tak nátěr neschne vůbec pomalu. Dokonce schne daleko lépe než například za letních deštivých dnů. Podle některých malířů se navíc díky teplým zdím prodlužuje životnost omítky. Při schnutí barev v zimě dokonce ani není nutné větrat, spíš naopak, tím byste dovnitř pustili vzduch studený, který by proces schnutí zpomalil. Barvy už dnes nezapáchají a neškodí zdraví. Stačí prostě topit tak, jak jste zvyklí, nemusíte ani přitápět. My malování interiéru v zimě poměrně dost oceňujeme. Jednak na ni máme více prostoru, protože přes zimu je méně zakázek, jednak se nepotíme v horkých dnech. Výhodné je také to, že v zimě barva tak rychle nezasychá přímo na válečku. V létě k tomu bohužel poměrně často dochází.