Máte velký rodinný dům a chystáte se ho celý vymalovat? Zřejmě už jste zkoumali ceny malířských prací a možná jste dospěli k názoru, že si raději vymalujete svépomocí. Cena za výmalbu většího rodinného domu se může vyšplhat i přes deset tisíc. Pokud však s malováním doposud nemáte žádné větší, nebo dokonce vůbec žádné, zkušenosti, bude určitě lepší tuhle částku obětovat a svěřit práci profesionálům – třeba nám.

Nanášení barvy je při malování domů třešničkou na dortu

Říkáte si, že vzít do ruky váleček a nanést barvu nemůže být až tak složité? Není, i když ne každý má talent malovat tak, aby na zdi nebyly viditelné šmouhy a vrstva někde nebyla větší než jinde. Hlavní problém však spočívá v tom, že samotné malování stěn je při malování domů až třešničkou na dortu. Předchází mu některé nezbytné úpravy, které bývají v rodinných domech nutnější než v bytech. V prvé řadě máme na mysli samozřejmě seškrábání staré omítky. Jestliže stará omítka už opadává, případně víte, že je na zdi více vrstev barvy, nedá se nic dělat a je potřeba je nejdříve seškrábat, aby nová vrstva dobře držela. Ani tohle ovšem není jediná nutná úprava.

Před tím, než se pustíme do malování domů, řešíme kvalitu podkladu

Jestliže se malování provádí po rekonstrukci elektrických rozvodů, je nutné vyrovnat nerovnosti na zdech pomocí tmelu. Pokud byly zdi původně vymalovány tmavými barvami, je vhodné penetrovat podklad, aby se sjednotily malované plochy a nová barva lépe držela. Tohle pochopitelně člověk bez zkušeností neví, a právě proto doporučujeme si na malování domů pozvat odborníky. My s vámi rádi zkonzultujeme stav vašich zdí a navrhneme, jaké úpravy je před malováním potřeba provést, aby nanášená barva dobře držela. S malováním máme bohaté zkušenosti a zakládáme si na tom, aby výsledky naší práce byly opravdu kvalitní.