Plánujete malování bytu či domu a už teď se děsíte, kolik času tahle činnost zabere? Nic není tak hrozné, jak se na počátku zdá. Obraťte se na nás a my vám ukážeme, že kvalitní práci lze provést docela rychle. A pokud jde u přípravy a následný úklid, ani ty vám nemusí zabrat celý den. Tedy aspoň v případě, že se dobře připravíte. Důkladná příprava, vystěhování a přikrytí stávajícího nábytku totiž znamenají mnohem méně práce po malování.

Příprava malování bytu je nejdůležitějším krokem

Jestliže se chystáte malovat pouze jednu místnost, nábytek z ní vystěhujte a odkliďte do ostatních místností, ať zůstane úplně prázdná. Pokud se bude malovat celý byt, nábytek v každé místnost naskládejte doprostřed, ať je volný přístup ke stěnám. Nábytek poskládaný na prostředek místnosti dobře zakryjte, nejlépe třeba igelitovou fólií. Samozřejmě přikryjte také podlahu. Z vlastních zkušeností můžeme doporučit dát na podlahu dvě vrstvy igelitu a na ně ještě papírové kartony či staré povlečení. Papír nebo látka vsají starou omítku a nebude z ní na podlaze vznikat bahno. Přikrýt se musí i radiátory, okna, světla a všechno ostatní, co v místnosti zůstane.

Při malování bytu děláme minimum nepořádku

Žijete-li v domněnce, že každý malíř nadělá při malování bytu vždy spoustu nepořádku, přesvědčíme vás o opaku. Dáváme si dobrý pozor, abychom neumazali nic, co by nemělo být zakryté barvou. Kolem topení, světel, zásuvek a vypínačů nanášíme barvu s největší ostražitostí. Rozhodně nemusíte mít strach, že byste po nás uklízeli celý den. Stačí počkat, než zdi uschnou, odkrýt nábytek, odebrat igelity z podlahy a vše nastěhovat na správné místo. Zaschlou barvu či původní omítku vlastně uklidíte s tím, jak odkrýváte podlahu. Pak už tedy jen doladíte kosmetické detaily a je vymalováno. Doslova.