Odpověď na tuto otázku je samozřejmě vysoce individuální. Dopředu je třeba ujasnit si, že v tomto textu se budeme bavit pouze o jednom bytu či domě. Pokud má někdo nemovitostí více, samozřejmě si bude malíře zvát častěji na údržbu všech těchto nemovitostí. Jestli máte byt nebo dům jeden, malířské práce budete potřebovat zhruba jednou za pět až deset let. Rozmezí je to poměrně velké, ono totiž záleží na mnohých faktorech.

Po dětech se maluje téměř v každé domácnosti

Proč lidé znovu malují? Někdy se jim zdi již okoukají, případně rekonstruují místnost a chtějí ji vymalovat jinou barvou. Velmi častým důvodem však bývá špatný stav omítky. Nejen na bílé barvě je vidět špína, veškeré světlé odstíny časem zajdou. Nejlépe je to viditelné v okolí zásuvek, vypínačů a všude jinde, kam pravidelně saháte. Jestli také okolo vašich vypínačů je zeď už téměř šedá místo bílá, je nejvyšší čas objednat si malířské práce – třeba od nás. Nejhorší je situace v domácnosti s malými dětmi. Děti jsou zvídavé, po zdích plácají svýma, kolikrát špinavýma, ručičkama. Někdy jsou schopné omítku dokonce trochu vylepšit o své vlastní kresby pastelkou či fixou. Profesionální malířské práce pro celý byt si typicky objednávají rodiče, kterým trochu odrostly děti, takže už podobné potíže nehrozí.

Jsou místnosti, ve kterých se zdi ušpiní rychleji

V některých místnostech vydrží zdi čistě bílé déle než jinde. Velmi náchylné jsou například omítky v dětském pokoji, kde hrozí poškození dětmi, a v kuchyni. Tam se na omítce často podepisuje pára stoupající nad hrncem či olej prskající z pánve. Kolem sporáku i pracovní desky je proto rozumné umístit spíš kachličky nebo sklo. Zároveň je možné uvažovat nad omývatelnou barvou. Rádi vám na zdi naneseme i takovou, případně poradíme, jaký nátěr by bylo vhodné použít.