Koupit kyblík barvy, váleček a pár štětců a začít malovat se zdá jako velmi jednoduchý úkol. Zkuste si ho v praxi a zjistíte, že opak je pravdou. Kromě toho, pokud se rovnou pustíte do malování, možná nakonec spláčete nad výdělkem. Profesionální malíři pokojů Brno vždy nejdříve zhodnotí stav, zjistí, zda není potřeba seškrábat starou vrstvu omítky, a jestli náhodou nebude zapotřebí také penetrace.

Podklad na zdi musí dobře držet

Seškrábání staré omítky je práce zdlouhavá a nepříjemná, ovšem nutná. Pokud už stará omítka nedrží, je hloupost na ni nanášet novou vrstvu. Zkušení malíři pokojů Brno to poznají na první pohled, vy můžete vyzkoušet jednoduchý test. Chcete-li vědět, zda bude nutné omítku seškrábat, vezměte si krepovou lepicí pásku. Na zeď nalepte její dlouhý pruh a po chvíli je strhněte. Jestliže podklad drží na zdi, je vše v pořádku. Pokud jsou kousky omítky na pásce, bude nutné ji seškrábat. Alternativní test spočívá v udělání rýhy ve tvaru mřížky na zdi. Jestliže omítka v mřížce opadává, seškrábání je nevyhnutelné. V některých případech dokonce ani není nutné provádět žádné testy, kolikrát prostě vidíte, že omítka sama opadává. A pozor, stačí, aby opadávala na jednom místě. Výhodnější je pak seškrábat celou zeď, protože na daném místě by byly i po novém nátěru vidět hrbolky.

Penetrace, aby nátěr lépe držel

Dalším trikem, který po uvážení používají naši profesionální malíři pokojů Brno, je penetrace zdi. Penetrace speciálním přípravkem je záležitost poměrně rychlá, zato účinná. Staré nátěry zpevní a u nových sjednotí savost. Nově nanášený nátěr pak mnohem lépe drží. Co je potřeba provést v konkrétním případě, zkušený malíř pokojů vždy bezpečně pozná. Výsledkem práce profesionála je omítka, která drží a bude držet dlouhá léta, dokud se nerozhodnete ji přemalovat či vyměnit za jinou. Pak si na nás zase vzpomeňte!