Když si objednáte naše služby a dojde na den D, kdy se vydáme k vám domů, abychom provedli, co jsme slíbili, možná budete trochu překvapení. Mnohokrát dojedeme s velkým autem a přivezeme si tolik věcí, že to vypadá, jako kdybychom se k vám chtěli natrvalo nastěhovat. Malíř natěrač Brno toho totiž ke své práci potřebuje docela dost. Nevozíme žádné zbytečnosti, ale na druhou stranu nechceme na pomůckách a materiálu nikterak šetřit. Pojďte se s námi podívat, co všechno si k zákazníkům vozíme.

Spoustu vybavení si žádají přípravné práce

Než se vůbec začne malovat, je třeba místnost uklidit a zakrýt to, co v ní zůstane. Na zakrývání nábytku se používají tenké igelitové fólie, pro zakrytí podlahy také fólie, a ještě lépe karton. Na to je potřeba také sádrokartonářský nůž nebo nůžky. Na okna se instaluje zakrývací fólie, k olepení zásuvek, potrubí od radiátoru, zárubní apod. využíváme papírovou malířskou páskou. Dále je potřeba malířská štětka, stírací mřížka, špachtle, malířská škrabka pro oškrábání stěn. Na penetrační nátěr je zapotřebí kbelík, penetrace samotná, válec s rukojetí, stírací mřížka. Ke spravení puklin a děr používá malíř natěrač Brno špachtli, smirek, sádru a nádobu na rozmíchání sádry. Pak se teprve dostáváme k samotnému malování.

Na malování pokojů nestačí jeden váleček a štětec

Profesionální malíř natěrač Brno přijde s celou výbavou štětců. Přinese si štětec plochý malý a větší, zárohový štětec, malířskou štětku, malířský válec menší a větší, rukojeť na válec. Samozřejmě si s sebou vezme také malířské štafle, kbelík a dostatečné množství barvy, která se bude používat. Jediné, co bude potřebovat zajistit od vás, je voda. Jak vidíte, není toho zrovna málo, tak se neděste, až k vám přijedeme s plnou výbavou. Ono je to všechno doopravdy potřeba. Mimochodem, tohle množství výbavy je často důvodem, proč se lidé nepouštějí do malování bytu svépomocí, museli by si totiž všechno pořizovat.