Došla vám pro malování obývacího pokoje inspirace? Chystáte se vymalovat pouze tuhle jednu místnost, nebo dokonce celý byt, ale uvědomujete si, že design obýváku je obzvlášť důležitý? Právě tady se obvykle setkává celá rodina, sem chodíte odpočívat, dívat se na televizi, zde také přijímáte návštěvy. V obývacím pokoji tedy popusťte uzdu fantazii, ale zase to s barvami a vzory nepřežeňte. Máme pro vás pár nápadů a trendů, které jsou v současné době populární.

Jakou zvolit barvu?

První otázka je, jakou barvou obývák vymalovat. Bílou samozřejmě nikdy nic nezkazíte, nicméně je trochu obyčejná a věříme, že kdybyste si chtěli místnost vymalovat na bílo, tento text vlastně ani nečtete. Pro malování obývacího pokoje inspirace na internetu poukazují zejména na neutrální barvy, ovšem nikoliv bílou. Barevně se můžete vyřádit v pokoji, ložnici či kuchyni, obývací pokoj by však měl působit reprezentativně. Doporučují se odstíny jako šedá, béžová, hnědá apod. Ostatně s těmi mnohem snadněji sladíte i nábytek a další vybavení místnosti. Kdybyste si obývák vymalovali na žluto a za tři roky byla v kurzu spíš modrá, byl by to problém. Jsou-li stěny v neutrálních barvách, stačí nakoupit barevné dekorace či bytový textil. Mimochodem s hnědou barvou stěn perfektně ladí třeba tyrkysové polštářky na sedačce.

Jak barvu na stěnách využít?

Samozřejmě je možné vymalovat všechny čtyři stěny, ovšem pro malování obývacího pokoje inspirace přichází s novými nápady. Velmi trendy je namalovat například jen dvě stěny (protilehlé, či přilehlé). V kurzu jsou také obrazce. Je možné vytvořit třeba trojúhelník od vrchního rohu stěny ke spodnímu a ten vybarvit. Velmi efektně vypadá také využití tapet, kdy barva zdí ladí s barvou tapety. Podívejte se na fotky na internetu a vyberte si, co by se vám líbilo. Až budete mít vybráno, kontaktujte nás. Rádi s vámi probereme vaše představy a převedeme je v realitu.