Malování pokojů Brno

Automatické zavlažování využívá klasické i kruhové zavlažovače. Oceníte i výsuvné trysky skryté pod povrchem, vhodné hlavně na velké plochy trávníku, ale i zálivku zeleninových a okrasných záhonů, skalek, zídek, teras i předzahrádek.

 

Automatická zavlažovací systém opatřený řídicím systémem vám nabídne hned několik variant pro zavlažování. Naprogramujete si čas, délku, intenzitu i četnost zálivky. Flexibilní programy se navíc dají připojit do více zavlažovacích okruhů s různými požadavky na zálivku a systém se dá snadno ovládat i na dálku.

Správná zahrada

Navrhneme vhodně řešení pro Vaši zahradu.

Centrální ovládací jednotka

Centrální jednotka zavlažovacího systému může být klasická. Po naprogramování se řídicí jednotka postará o spouštění jednotlivých sekcí systému v přesně stanovenou dobu. Wi-fi řešení se dá ovládat i v mobilní aplikaci. Díky ovládací jednotce si kontrolujete, aby se závlaha dostala v pravý čas v potřebném množství na správné místo. Může ale fungovat i bez vás plně automaticky, třeba v době dovolené.

Srážkové čidlo

Srážkové čidlo, čidlo srážek nebo také dešťové čidlo tvoří nedílnou součást celého zavlažovacího systému. Pokud během vydatného deště naprší voda do misky, sepnou se kontakty čidla a závlahový systém se samočinně vypne. Po vyschnutí se zase voda automaticky zapne. Nedochází tak k plýtvání vody a trávník záhony i celá zahrada dostává přesně tolik vody, kolik jí potřebuje.

Spojovací elementy a ovládací ventily

Spojky, roztřikovače a potrubí musí být správně navrženo, jinak nebude správně fungovat. Při navrhování závlahy trávníku i pro kapkové zavlažování se bere v úvahu tlak vody při určitém průtoku, postřikovače se umísťují v trojúhelníkovém či čtvercovém sponu, aby na sebe vzájemně dostříkly a nedocházelo k přelitým či nezalitým úsekům. Zalévání je ekonomické a efektivní. Ovládací ventil se ovládá ručním otáčením nebo dálkově. Centrální ovládací jednotka v naprogramovaný čas pošle do cívky ovládacího ventilu elektrický proud a ta ventil otevře.

Volba postřikovačů a trysek

Tělo vysouvací trysky se zakopou do země a můžete po nich projet i sekačkou. Automaticky se při zavlažování trávníku vysunou i zasunou. Postřikovače se liší dostřikem, tvarem vodního paprsku nebo velikostí postřikované kruhové výseče. Na každé místo na zahradě se dá navrhnout optimální zavlažovací systém.