Plánujete nechat natřít plot či ocelovou konstrukci, našli jste si ceník, ale vlastně z něj nejste příliš moudří? Ceník natěračských prací obvykle uvádí ceny za metr, u některých typů práce pak za kus. Často je však rozdělený do mnoha položek a vy musíte vědět, co vlastně potřebujete a co všechno u vás natěrač bude dělat. Aspoň orientačně si cenu vypočítat určitě zvládnete.

Natěrači jsou placeni od práce, kterou odvedou

Spousta řemeslníků si nechává platit za hodinu odvedené práce. To je však poněkud ošemetné, protože nikdy nevíte, kolik z té hodiny řemeslník doopravdy pracoval a kolik využil na svačinu či prosté nicnedělání. Málokdo má tolik času, aby na pracovníka mohl celou dobu dohlížet. My rozhodně nechceme, abyste platili za naše nicnedělání, proto máme ceník natěračských prací nastavený za metry. Jestli nám práce bude trvat dvě nebo pět hodin, je čistě náš problém, vy za náš čas nic neplatíte.

Budete potřebovat jen čistě nátěr?

Chcete-li vědět, kolik zaplatíte, nejdříve si rozmyslete, co všechno budeme natírat, případně vezměte metr a změřte, jak dlouhé jsou ocelové tyče apod. Náš ceník natěračských prací totiž uvádí cenu v metrech. Samozřejmě je zbytečné počítat laťky plotu a násobit je jejich délkou, v tomto případě se na ceně dohodneme individuálně. U některých položek uvádíme přímo cenu za kus, například v případě natírání zárubní dveří. Počítejte však s tím, že ceník natěračských prací je pouze orientační. Konečnou cenu navrhneme až poté, co si s vámi popovídáme, probereme, co všechno potřebujete, a vyhodnotíme postup. Dost možná totiž nebudete potřebovat pouze nátěr, ale také obroušení či jiné odstranění předchozí vrstvy nátěru. Situaci sami zhodnotíme a poradíme vám, co by bylo nejlepší, aby měl následující nátěr co nejdelší trvanlivost, a dokonce po letech vypadal jako nový.